wtorek, 4 maja 2010

3 maja 2010 - XX Pielgrzymka Diecezjalna KWC

3 maja 2010 poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski
XX Jubileuszowa Pielgrzymka KWC z Oleśnicy do Poniatowic


Nie było nas wielu ale tradycyjna diececjalna Pielgrzymka KWC odbyła się zgodnie z planem. Wyszliśmy z Bazyliki św.Jana Apostoła w Oleśnicy o godz. 8.00 i udali się ulicami Lwowską a potem Wileńska w kierunku starego, nieczynnego już lotniska wojskowego za Oleśnicą. Droga asfaltowa prowadzi niemal 3 km przez to lotnisko, szerokość chyba ponad 50 m, żadnego ruchu, można było modlić się, śpiewać, odmawiać Różaniec. Potem za Cieślami odpoczynek nad małym stawem a następnie rozważania krucjatowe Drogi Krzyżowej.
Msza św. "odpustowa" o godzinie 13.00 a po niej Agapa z bigosem i herbata w budynku Plebani ks.Bogusława Steca, opiekuna KWC i moderatora Ruchu Światło-Zycie.
Szkoda, że wśród uczestników tej diecezjalnej pielgrzymki uczestniczyły tylko 2 osoby z Ruchu Światło-Zycie (Domowy Kościół), ale tak było zawsze i jesteśmy już do tego przyzwyczajeni. Ruch Krucjaty Wyzwolenia Człowieka staje się więc coraz bardziej niezależnym ruchem, złożonym w przeważającej większości spośród osób spoza Ruchu Światło-Życie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz